| Screen size, inch | 32" (81.28 cm) |
| Screen Type | Flat |
| Widescreen | 16:9 |
| Technology | LED |
| Smart OS | - |
| Matrix Type | IPS |
| Display Type | Anti-Glare |
| Touchscreen | - |
| Resolution | 3840x2160 |
| Response time, ms | 5ms |
| Refresh rate, Hz | 60Hz |
| Brightness, cd/m2 | 350cd/m2 |
| Static contrast | 1 000:1 |
| Dynamic contrast | |
| Synchronization type | Standard |
| Tuner | - |
| Web camera, MP | - |
| Built-in speakers | 2.1 Channel (2W x2 + 5W woofer) |
| Ethernet (RJ-45) port | - |
| HDMI | 3 HDMI |
| DVI | - |
| Display port | - |
| Daisy-link | - |
| VGA | - |
| USB-C | USB C (PowerDelivery 65W, DisplayPort Alt Mode, Data), USB Type-C Downstream |
| USB Hub | 3 USB Type-A |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Horizontal Swivel | -15° ~ 15° |
| Vertical Swivel | -90° ~ 90° |
| Height adjustment | 150 mm |
| Energy class | G |
| Consumption, kWh/1000h | 49 kWh |
| Dimensions with stand (W, D, H), cm | 71.4 x 21.0 x 48.0 (59.5) cm |
| Color | Black |
| VESA size, mm | 100 x 100 mm |
| Warranty | 36 months |