| Screen size, inch | 27" (68.58 cm) |
| Screen Type | Flat |
| Widescreen | 16:9 |
| Technology | LED |
| Smart OS | - |
| Matrix Type | IPS |
| Display Type | Anti-Glare |
| Touchscreen | - |
| Resolution | 1920x1080 |
| Response time, ms | 5ms |
| Refresh rate, Hz | 100Hz |
| Brightness, cd/m2 | 250cd/m2 |
| Static contrast | 1 300:1 |
| Viewing angle H/ V | 178° / 178° |
| Synchronization type | Standard |
| Tuner | - |
| Web camera, MP | - |
| Built-in speakers | 2W x2 |
| Ethernet (RJ-45) port | - |
| HDMI | 2 HDMI |
| DVI | - |
| Display port | DisplayPort |
| Serial connection | - |
| VGA | - |
| USB-C | - |
| USB Hub | - |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Horizontal Swivel | - |
| Vertical Swivel | - |
| Height Adjustment | - |
| Standards | EPEAT Bronze, Energy Star 8.0, TCO 9.0 |
| Energy Class | E |
| Consumption, kWh/1000h | 21 kWh |
| Dimensions with stand (W, D, H), cm | 61.2 x 18.2 x 44.9 cm |
| Color | Black |
| VESA size, mm | 100 x 100 mm |
| Other | Flicker-free Technology, Low Blue Light Plus, Brightness Intelligence Gen2 (B.I. Gen2), Color Weakness, ePaper, Headphone Jack |
| Warranty | 36 months |