| Screen size, inch | 31.5" (80.01 cm) |
| Screen Type | Flat |
| Widescreen | 16:9 |
| Technology | LED |
| Smart OS | - |
| Matrix Type | IPS |
| Display Type | Anti-Glare |
| Touchscreen | - |
| Resolution | 3840x2160 |
| Response time, ms | 5ms |
| Refresh rate, Hz | 60Hz |
| Brightness, cd/m2 | 550cd/m2 |
| Static contrast | 1 300:1 |
| Viewing angle H/ V | 178° / 178° |
| Synchronization type | Standard |
| Tuner | - |
| Web camera, MP | - |
| Built-in speakers | - |
| Ethernet (RJ-45) port | - |
| HDMI | 2 HDMI |
| DVI | - |
| Display port | DisplayPort |
| Daisy-link | - |
| VGA | - |
| USB-C | USB Type-C (Power 90W) |
| USB Hub | USB 3.2 Gen 1 |
| SCART | - |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Horizontal Swivel | -15° ~ 15° |
| Vertical rotation | 90° |
| Height adjustment | 115 mm |
| Energy class | G |
| Consumption, kWh/1000h | 33 kWh |
| Dimensions with stand (W, D, H), cm | 71.4 x 22.0 x 49.3 (60.8) cm |
| Color | Grey |
| VESA size, mm | 100 x 100 mm |
| Warranty | 36 months |