| Screen size, inch | 27" (68.58 cm) |
| Screen Type | Flat |
| Widescreen | 16:9 |
| Technology | LED |
| Smart OS | - |
| Matrix Type | IPS |
| Display Type | Anti-Glare |
| Touchscreen | - |
| Resolution | 3840x2160 |
| Response time, ms | 1ms |
| Refresh rate, Hz | 144Hz |
| Brightness, cd/m2 | 300cd/m2 |
| Static contrast | 1 000:1 |
| Viewing angle H/ V | 178° / 178° |
| Synchronization type | FreeSync Premium Pro |
| Tuner | - |
| Web Camera, MP | - |
| Built-in speakers | 2.1 Channel (2W x2 + 5W woofer) |
| Ethernet (RJ-45) port | - |
| HDMI | 2 HDMI |
| DVI | - |
| Display port | DisplayPort |
| Daisy Connection | - |
| VGA | - |
| USB-C | - |
| USB Hub | 1 USB Type B (Upstream), 4 USB 3.0 (Downstream) |
| Tilt | -5° ~ 15° |
| Horizontal Swivel | ± 15° |
| Vertical Swivel | - |
| Height adjustment | 100 mm |
| Standards | TUV Certificate: Flicker-free, Low Blue Light |
| Energy class | F |
| Consumption, kWh/1000h | 26 kWh |
| Dimensions with stand (W, D, H), cm | 60.9 x 25.2 x 42.3 (52.3) cm |
| Color | Grey |
| VESA size, mm | 100 x 100 mm |
| Other | Headphone Jack, Microphone; FHDR10, VESA DisplayHDR 600; Color Gamut 98% P3; Flicker-free, Low Blue Light, Brightness Intelligence Plus, Color Weakness, ePaper; FPS Mode, Motion Blur Reduction, Color Vibrance, Light Tuner, Black eQualizer |
| Warranty | 36 months |