| Screen size, inch | 27" (68.58 cm) |
| Screen Type | Flat |
| Widescreen | 16:9 |
| Technology | LED |
| Smart OS | - |
| Matrix Type | IPS |
| Display Type | Anti-Glare |
| Touchscreen | - |
| Resolution | 3840x2160 |
| Pixel pitch, mm | 0.1554 x 0.1554 mm |
| Response time, ms | 5ms |
| Refresh rate, Hz | 60Hz |
| Brightness, cd/m2 | 300cd/m2 |
| Static contrast | 1 000:1 |
| Dynamic Contrast | 1 000:1 |
| Viewing Angle H/ V | 178° / 178° |
| Synchronization Type | Standard |
| Tuner | - |
| Web Camera, MP | - |
| Built-in Speakers | 5W x2 |
| Ethernet (RJ-45) Port | - |
| HDMI | 2 HDMI |
| DVI | - |
| Display port | DisplayPort |
| Daisy Link | - |
| VGA | - |
| USB-C | USB Type-C |
| USB Hub | 2 USB |
| Tilt | -5° ~ 21° |
| Horizontal rotation | -45° ~ 45° |
| Vertical rotation | - |
| Height adjustment | 150 mm |
| Energy class | F |
| Consumption, kWh/1000h | 26 kWh |
| Dimensions with stand (W, D, H), cm | 61.3 x 25.2 x 53.9 cm |
| Color | Black |
| VESA size, mm | 100 x 100 mm |
| Warranty | 36 months |