| Screen size, inch | 34" (86.36 cm) |
| Screen Type | Curved 1800R |
| Widescreen | 21:9 |
| Technology | LED |
| Smart OS | - |
| Matrix Type | VA |
| Display Type | Anti-Glare |
| Touchscreen | - |
| Resolution | 3440x1440 |
| Response time, ms | 5ms |
| Refresh rate, Hz | 160Hz |
| Brightness, cd/m2 | 300cd/m2 |
| Static contrast | 4 000:1 |
| Dynamic contrast | 4 000:1 |
| Viewing angle H/ V | 178° / 178° |
| Synchronization type | AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-Sync Compatible |
| Tuner | - |
| Web camera, MP | - |
| Built-in speakers | 5W x2 |
| Ethernet (RJ-45) port | - |
| HDMI | 2 HDMI |
| DVI | - |
| Display port | DisplayPort |
| Pixel Link | - |
| VGA | - |
| USB-C | - |
| USB Hub | - |
| Tilt | |
| Swivel | |
| Vertical swivel | - |
| Height adjustment | Height |
| Energy class | G |
| Consumption, kWh/1000h | 32 kWh |
| Dimensions with stand (W, D, H), cm | 80.9 x 24.9 x 47.0 cm |
| Color | Black |
| VESA size, mm | 100 x 100 mm |
| Warranty | 36 months |