| Screen size, inch | 40" (101.6 cm) |
| Screen type | Flat |
| Technology | LED |
| Resolution | 1920x1080 |
| Smart function | Smart, YouTube, Netflix TV, Amazon |
| Smart assistant | Works with Amazon Alexa, Works with Google Assistant |
| Frequency, Hz | 60Hz |
| Tuner | DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2 |
| Audio | 12W, 2x 6W full range speaker, Dialogue, Music, Original, Entertainment, Equalizer, Vocal Boost, AVL Mode, Night mode |
| Network | Ethernet |
| Wireless Network | Wi-Fi Built in |
| Bluetooth | - |
| Connection Outputs | 3 HDMI, 2 USB |
| Energy Class | E |
| Consumption, kWh/1000h | 33 kWh |
| Dimensions with stand (W, D, H), cm | 89.3 x 20.2 x 53.5 cm |
| Color | Black |
| VESA size, mm | 200 x 200 mm |
| Others | Titan OS; HLG, HDR10, Remote control |
| Warranty | 24 months |