| Technology | 3LCD Technology, RGB liquid crystal shutter, Triple Core Engine |
| Brightness, lumens | 700 lumens |
| Contrast | 5,000,000 : 1 |
| Sec. ability | 4K PRO-UHD (3840x2160) |
| Screen size, inch | 30" ~ 150" |
| Format Support | 16:9 |
| Sound | 10W |
| Operating Noise, dB | 24 dB (Normal), 20 dB (Eco) |
| Short Throw | - |
| Wireless Projection Option | - |
| Inputs | USB 2.0 type A, USB 2.0 Mini-B, Jack plug out, HDMI ARC, HDMI (HDCP 2.3) |
| Outputs | Stereo mini jack audio out |
| HDMI | HDMI (ARC/eARC) |
| Lamp, W | 83 W |
| Lamp life, h | 20 000 Hours Durability High |
| Dimensions (W, D, H), cm | 19.9 x 19.0 x 7.5 |
| Weight, kg | 1.6 kg |
| Color | Metallic Black |
| Others | Auto Focus Streaming Apps Google Assistant |
| Warranty | 60 months |