| Screen size, inch | 50" (127 cm) |
| Screen type | Flat |
| Technology | QLED |
| Resolution | 3840x2160 |
| Smart function | Smart TV |
| Smart assistant | 3800:1 |
| Frequency, Hz | 60Hz |
| Tuner | DVB-T2/T/C/S2/S |
| Audio | 2x10 W + 20 W, Dolby Atmos, User equalizer, DTS Virtual X decoding |
| Network | Ethernet |
| Wireless network | Wi-Fi Built in |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Connection ports | 3 HDMI, 2 USB, S/PDIF out, CI+, 2 RF In |
| Energy class | E |
| Consumption, kWh/1000h | 54 kWh |
| Dimensions with stand (W, D, H), cm | 111.0 x 28.8 x 71.2 cm |
| Color | Black |
| VESA size, mm | 300 x 200 mm |
| Warranty | 24 months |