| Screen size, inch | 43" (109.22 cm) |
| Screen Type | Flat |
| Technology | LED |
| Resolution | 3840x2160 |
| Smart Function | Google TV, YouTube, Netflix |
| Smart Assistant | Google Assistant With Microphone |
| Dynamic Contrast | 1 000 000:1 |
| Tuner | DVB-T/T2/C/S/S2 |
| Audio | 2x 10W, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby AC-4, Dolby Atmos, Sound Equalizer |
| Network | Ethernet |
| Wireless Network | Wi-Fi Built in |
| Bluetooth | Bluetooth |
| Connection Pins | 4 HDMI, 2 USB, Antenna In, Satellite In, 3.5mm Headphone jack / line-out, Mini Composite/CVBS + Audio input, Digital Optical Audio Output |
| Energy class | F |
| Consumption, kWh/1000h | 45 kWh |
| Dimensions with stand (W, D, H), cm | 95.7 x 23.0 x 61.9 cm |
| Color | Black |
| VESA size, mm | 300 x 300 mm |
| Others | HDR10, HLG, Dolby Vision IQ, Remote Control |
| Warranty | 36 months |