| Series | ExpertCenter |
| Software | No OS |
| Processor, series | Intel Core 5 |
| Processor | Intel Core 5 210H 2.20 GHz, 12 MB cache |
| Memory, GB | 16GB 5600MT/s (2x8GB) |
| Memory, slots | up to 64GB, 2 SO-DIMM slot |
| Memory, type | DDR5 |
| Hard drive, type | SSD |
| Hard drive, GB | 512GB M.2 2280 NVMe PCIe 4.0 |
| Monitor | - |
| Web camera, MP | - |
| Video card, type | Integrated Intel UHD Graphics |
| Video card, GB | - |
| Optical Drive | - |
| Sound | High Definition 7.1 Channel Audio |
| Network | Intel WGI219V 10/100/1000 Mbps, non-vPro |
| Parallel port | - |
| Serial port | - |
| M.2 slot | 1 M.2 connector for WiFi, 2 M.2 2280 connector for storage |
| USB port | 2 USB 3.2 Gen 1 Type-A, 4 USB 2.0 Type-A, 1 USB 3.2 Gen 1 Type-C |
| HDMI port | HDMI |
| Display port | Display Port |
| Ethernet (RJ-45) port | RJ-45 |
| Audio ports | 7.1 channel audio (microphone, line-out, Line-in) |
| Expansion port | 1 PCIe 4.0 x 16 (operating at PCIe 4.0 x8) |
| DVI connector | - |
| VGA connector | - |
| S/PDIF connector | - |
| Card reader | - |
| Accessories included | Wired keyboard (USB), Wired optical mouse (USB) |
| Windows OS | - |
| Case | Tower |
| Dimensions (W, D, H), cm | 15.5 x 29.6 x 34.7 cm |
| Color | Grey |
| Warranty | 36 months |