| Series | Aspire |
| Software | No OS |
| Processor, series | Intel Core Ultra 5 |
| Processor | Intel Core Ultra 5 115U 1.50 GHz, 10 MB cache |
| Memory, GB | 16GB (1x16GB) |
| Memory, slots | Up to 32 GB |
| Memory, тип | DDR5 |
| Твърд диск, тип | SSD |
| Твърд диск, GB | 1000GB M.2 PCIe |
| Монитор | 27" (68.58 cm) FHD (1920x1080) IPS 144Hz Display with LED-backlight |
| Web camera, MP | FHD IR camera |
| Video card, type | Intel Graphics |
| Video card, GB | - |
| Optical drive | - |
| Sound | DTS Audio, 1 Audio port |
| Network | Gigabit Ethernet |
| Parallel port | - |
| Serial port | - |
| M.2 slot | 1 M.2 slot (for SSD), 1 M.2 slot (for WLAN) |
| USB port | 2 USB 2.0 Type-A, 2 USB 3.2 Gen1 Type-A, 1 USB 3.2 Gen1 Type-C |
| HDMI port | HDMI |
| Display port | - |
| Ethernet (RJ-45) port | RJ-45 |
| Audio ports | 3.5 mm audio jack |
| Expansion port | - |
| DVI connector | - |
| VGA connector | - |
| S/PDIF connector | - |
| Card reader | - |
| Accessories included | Wireless keyboard, Wireless mouse |
| Windows OS | - |
| Box | All-in-One |
| Dimensions (W, D, H), cm | 54.0 x 10.6 x 44.4 cm |
| Color | Silver |
| Warranty | 24 months |