| Technology | DLP 3D Ready, DLP Chip 0.47'', Version 0.47" |
| Brightness, lumens | 4,000 (standard), 3,200 ANSI lumens |
| Contrast | 10,000:1 |
| Sec. ability | 1920x1080 |
| Screen size, inch | 30" ~ 300" (100 cm ~ 996 cm) |
| Sound | 1x 10W |
| Magnification Ratio | 1.1x |
| Short Throw | no (Throw Ratio 1.50 ~ 1.65:1) |
| Wireless Projection Option | - |
| Inputs | 1 RS232 |
| Outputs | 1 USB Type A DC out 5V (multimedia shared output port), 1 Audio out (3.5 mm), 1 SPDIF Audio out |
| HDMI | 2 HDMI 2.0 (HDCP 2.2) |
| Dimensions (W, D, H), cm | 28.6 x 21.6 x 1159 cm |
| Weight, kg | 3.3 kg |
| Color | White |
| Others | Automatic Keystone Correction |
| Warranty | 24 months |