Product features:
| Screen size, inch | 27" (68.58 cm) |
| Screen Type | Flat |
| Widescreen | 16:9 |
| Technology | LED |
| Matrix Type | IPS |
| Display Type | Anti-Glare |
| Resolution | 3840x2160 |
| Pixel pitch, mm | 0.15 x 0.15 mm |
| Response time, ms | 5ms |
| Refresh rate, Hz | 60 Hz |
| Brightness, cd/m2 | 400cd/m2 |
| Static contrast | 2 000:1 |
| Viewing angle H/ V | 178° / 178° |
| H/ V Frequency | 30-140 kHz/29-60 Hz |
| Synchronization Type | Standard |
| Ethernet (RJ-45) port | RJ-45 |
| HDMI | HDMI |
| Display port | DisplayPort |
| USB-C | 2 USB Type-C,Thunderbolt 4 |
| USB Hub | 5 USB Type-A |
| Tilt | -5° ~ 20° |
| Horizontal Rotation | ± 45° |
| Vertical Rotation | ± 90° |
| Height adjustment | 150 mm |
| Frame | 4-sided borderless |
| Standards | Low blue light, HP Eye Ease (TUV Low Blue Light Hardware Solution certified) |
| Energy class | F |
| Consumption, kWh/1000h | 26 kWh |
| Dimensions with stand (W, L, H), cm | 61.3 x 22.5 x 54.0 cm |
| Color | Silver |
| VESA size, mm | 100 x 100 mm |
| Warranty | 36 months |